S vodou to umíme...

Bezbariérová trasa N1 - Masarykovo náměstí

Ilustrační obrázek

Od července do konce října roku 2009 budou postupně odstraňovány bariéry komplikující pohyb tělesně  a zrakově postiženým osobám. Město připravuje i další úpravy a počítá se s nákupem nízkopodlažních vozidel pro MHD.

Úpravy se týkají především přechodů pro chodce.  Na osmi místech na ulicích ústících na náměstí budou tzv. zvýšené přechody. Dále budou zvýšené přechody u pošty a dalších vybraných místech. Pro snížení rychlosti projíždějících vozidel budou  ve vybraných místech na komunikacích umístěny retardéry. Další úpravy se týkají snižování obrubníků v místech přechodů a umístění naváděcích pruhů z barevně a tvarově odlišné dlažby. Na budově radnice se připravuje umístění elektronického zařízení, které vysílá signál pomáhající nevidomým při orientaci na náměstí.

Cena úprav ve výši 3 865 000 korun vzešla z výběrového řízení, které vyhrála firma SYNER VHS Vysočina. Město počítá dále s dalšími úpravami  a má připraveno řešení odstraňování bariér v rámci celého města. Na práce na náměstí navážou rekonstrukce zastávek MHD, kdy v celém městě bude 30 zastávek upraveno pro bezbariérově nastupování do nízkopodlažních vozidel MDH. Dopravní podnik připravuje nákup nových nízkopodlažních vozidel a do roku 2012 počítá s kompletním vybavením vozového parku nízkopodlažními vozidly.

Odběratel: Statutární město Jihlava

Finanční objem: 3 307 000 Kč

Termín realizace: od: 07/2009 do: 11/2009

Referenční obrázky a soubory

« Zpět na seznam

Zpracovávám...